Farnosť Stará Bystrica
Ovocím ticha je modlitba, ovocím modlitby je viera, ovocím viery je láska, ovocím lásky je služba, ovocím služby je pokoj.
Matka Tereza

Nutná údržba organu

Po necelých siedmych rokoch od generálnej opravy v roku 2007 bolo treba vykonať údržbu organu, resp. najviac namáhaných súčiastok a doladiť píšťaly. 

Detský čin pomoci (DČP) 2013

Aj v tento rok sa naši eRkáči zapojili do Detského činu pomoci. Upravili okolie kostola a fary.

Obnovená púť do Senkova

Po rokoch odmlky sme obnovili starý zvyk, putovať do Senkova, aby sme poďakovali za Božiu ochranu našich predkov a prosili za vojnou postihnuté časti sveta. Púť sme spojili so sviatkom Povýšenia svätého kríža 14. septembra.

Denný tábor 2013

Celý náš denný tábor bol o cestovaní, počas kt. sme každý deň s deťmi navštívili inú krajinu a taktiež sme si priblížili svätca, kt. z tejto krajiny pochádzal, poprípade tam pôsobil. Deti obdržali aj cestovný pas a v každej krajine dostali pečiatku. Na začiatku každého dňa nás privítali dvaja domorodci, kt. nás sprevádzali počas celého dňa.

Betka absolventka 63. ZK eRka v Pruskom :)

Spoznala úžasných ľudí, skvelú zábavu, nadobudla nové podnety a inšpirácie pre prácu s deťmi :-)

Miništrantský tábor

Jedenásti miništranti z našej farnosti prežili týždeň na duchovných cvičeniach- tábore v poľských Pieninách spolu s miništrantmi z Veľkých Ripnian a z Turčianskych Teplíc.

Požehnanie zástavy SZV

V sobotu 13. júla 2013 sme si pri sv. omši pripomenuli zosnulé včelárske osobnosti nášho regiónu. Súčasťou bolo požehnanie zástavy Slovenského zväzu včelárov našej doliny.

Povýšky 2013

V nedeľu 30.6.2013 sme opäť putovali ku kaplnke Panny Márie na Povýškoch v Klubine. Z neba nás cestou osviežoval jemný dážď, no pútnici sa nedali odradiť a v hojnom počte prišli do cieľa pešo i autami. Pri našej púti nás hudobne doprevádzala i dychovka, mladí eRkáči a skupina HaeveN.

Vypni telku, zapni seba (VTZS)

Každý deň o 15:30 v Čajke :)

Prežiť týždeň bez telky, počítača či mobilu je v tejto dobre pre nás každého veľmi ťažké. Práve preto eRko ponúka akciu s názvom Vypni telku , zapni seba. V týždni od 17.6. do 21.6. sme spolu s deťmi z farnosti trávili popoludnia plné zábavy, tanca, piesní, ukazovačiek... 

VTZS- pondelok

17. jún- rozprávkový kvíz, minitalent, pieseň: Boh Ťa miluje
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Michalské zvony 5.

Stiahni

Michalské zvony 4.

Stiahni

Michalské zvony 3.

Stiahni

Michalské zvony 2.

Stiahni

Michalské zvony 1.

Stiahni

Mali by ste navštíviť

Farnosť Stará Bystrica 2011
Powered by Sincerus CMS