Farnosť Stará Bystrica
Ak sa niekedy stanem svätou- určite budem sväticou temnoty. Budem nepretržite chýbať v nebi, aby som zasvietila svetlo tým,
ktorí sú na zemi v temnote.
Matka Tereza

Miništrantský futbalový turnaj

"Nohami utekajte za loptou po zemi, ale srdcom buďte v nebi."

Pozmenené heslo dona Bosca je heslom futbalového turnaja miništrantov pod záštitou pátrov dehoniánov, ktorý tento rok písal už svoju 5. kapitolu. Dejiskom tohto ročníka bola telocvičňa pri ZŠ s MŠ v Starej Bystrici. 

Turnaj sa začal už tradične sv. omšou, ktorej hlavným celebrantom bol náš duchovný otec dekan Miroslav Janás. Počas sv. omše nás nabádal na zachovanie pravidiel fair play, ktoré by mali byť ozdobou každého športu, avšak ešte zvlášť by mali byť životným krédom každého miništranta. Tak ako don Bosco spájal rozličné povahy svojich chovancov okolo futbalovej lopty, tak aj naši kňazi spojili miništrantov zo Starej Bystrice a Veľkých Ripňan v naháňačke za bielym "čudom". Turnaj sa začal krátko po 10 hod. Neúčasť veľkých favoritov z Turčianskych Teplíc zvýšila šance na úspech aj našich miništrantov. Kľúč turnaja postavil do jednej skupiny 5 tímov, ktoré si zahrali po 4 zápasy "každý s každým". Prvé 4 tímy následne pokračovali vo vyraďovačke, z ktorých do finále mohli postúpiť len najlepší dvaja. Síce v duchu olympijského hesla bolo dôležité sa hlavne zúčastniť, napriek tomu už bol ten správny čas, aby sa prvýkrat tešili z víťazstva aj starobystrickí don boscovia a práve 2 naše celky sa dostali aj do boja o celkového víťaza. V ňom si poradili mladší chlapci a s nimi a jedna šikovná slečna s miništrantami, ktorí sú služobne starší, a keďže Marek Poništiak, Patrik Poništiak, Karolína Poništiaková, Marko Jantula a Jožko Muríň nestratili počas turnaja ani bod, po záverečnom hvizde rozhodcu turnaja - pána učiteľa Martina Baníka, sa zaslúžene stali celkovými víťazmi 5. ročníka a zaslúžili sa o to, že pomyselná trofej pre víťaza ostala konečne vo farnosti sv. Michala Archanjela. Vyvrcholením turnaja už bol len teplý guláš pod vedením šéfkuchára Ľubomíra Poništa. Miništranti si popri ňom prevzali z rúk pátra Štefana diplomy za účasť a už teraz vyslovili nádej že aj ďalší ročník prinesie opäť zdravé a férové športové zápolenie.

 

Ďakujeme všetkým za spoluorganizáciu a opäť do skorého videnia miništranti!

Farnosť Stará Bystrica 2011
Powered by Sincerus CMS