Farnosť Stará Bystrica
Ak sa niekedy stanem svätou- určite budem sväticou temnoty. Budem nepretržite chýbať v nebi, aby som zasvietila svetlo tým,
ktorí sú na zemi v temnote.
Matka Tereza

Žime z lásky svojich rodičov

Opäť po roku naša farnosť prežila krásny víkend, ktorý sa niesol v duchu hodovej slávnosti. Sú dni, kedy nás príde do kostola akosi viac a všetci sa cítime ako jedna veľká rodina. 

Práve hodová slávnosť je jedným z takýchto dní. Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že tento deň má skutočne niečo do seba, že má inú „príchuť“ ako všetky ostatné.

V uplynulom týždni sme si pripomenuli sviatok svätého Michala Archanjela, ktorý je patrónom nášho farského kostola i výročie posviacky na sviatok Anjelov strážcov. Veď nie nadarmo je ich v starobystrickom kostole tak mnoho.

Obe slávnostné nedeľné omše celebroval  a úlohy hodového kazateľa sa ujal vdp. ICLic. Michal Lasso, cirkevný sudca. Svoju hodovú kázeň spojil s práve začínajúcou biskupskou synodou, ktorá sa bude vo Vatikáne zaoberať témou rodiny, manželstiev i rozvodov. Jeho myšlienky boli príjemné i poučné zároveň, s každou z nich sa veriaci v kostole dokázali stotožniť. Môžeme len súhlasiť  a poučiť sa, privlastniť si mnohé jeho názory. V každom vzťahu hrá viera veľkú úlohu a je jedným z kľúčových faktorov šťastných manželstiev i rodín. Každé dieťa najradšej vyrastá v usporiadanej a šťastnej domácnosti a taktiež mu to dáva základ pre jeho ďalšiu cestu životom. Netreba však zabúdať ani na to, že v každej, i ťažkej chvíli pri nás stojí Boh. A práve vtedy, keď je človek nešťastný a niečo ho trápi, musí sa k Nemu obracať ešte viac, modliť sa a veriť v lepšie časy. Nie som si istá, či dokážem dostatočne zhrnúť všetky myšlienky, ktoré zazneli počas nedeľnej homílie. Určite ale viem, že láska a rodina vždy boli základnými piliermi spoločnosti, sú nimi i dnes a verím, že vždy aj budú!

                                                                                                                     

Nina Podmanická 

Michalské zvony 5.

Stiahni

Michalské zvony 4.

Stiahni

Michalské zvony 3.

Stiahni

Michalské zvony 2.

Stiahni

Michalské zvony 1.

Stiahni

Príbuzné články

Informácie

Mali by ste navštíviť

Farnosť Stará Bystrica 2011
Powered by Sincerus CMS