Farnosť Stará Bystrica
Na otázku, či sa nám Pán prihovára v hluku, alebo v tichu, odpovedáme všetci, že v tichu. Prečo sa teda občas neodmlčíme ? Prečo sa nesnažíme počuť šepot Božieho hlasu v sebe, len čo ho zachytíme ?
Pavol VI.

Deň rodiny 2021

Deň rodiny 7. ročník – Lány – 21. augusta 2021

(reportáž i foto)

 

Rodinná atmosféra, pekné počasie a dobrá nálada – tieto prívlastky vystihujú podujatie, ktoré sa v sobotu 21. augusta konalo v Starej Bystrici v Športovo-rekreačnom areáli na Lánoch.

Už 7. ročník podujatia Deň rodiny „iHRYsko“ sa začal popoludní najskôr modlitbou sv. ruženca pred miestnou kaplnkou, kde sme následne slávili svätú omšu spolu s náším pánom farárom. Táto svätá omša bola obetovaná za rodiny vo farnosti a počas nej sa tiež konala dobrovoľná zbierka na výmenu strešnej krytiny kaplnky a podstavca kríža. Tí najmenší, ako darček pre Pannu Máriu, priniesli kvietočky.

Spestrením tohto ročníka bola prezentácia práce policajných kynológov a ich psíkov, predstavili sa nám psovodi z KR PZ v Žiline. Do dobrej nálady zahrala ĽH Starejší.

Pre deti bolo pripravených 7 súťažných disciplín, ktoré mali zvládnuť – skákanie vo vreci, rodinné pexeso, triafanie loptičiek či zvieratiek... Bonusovou úlohou boli puzzle, ktoré deti skladali podľa obrazu sv. Jozefa pri kaplnke, keďže slávime jeho rok. Za vysúťažené „Lany“ ich čakalo prekvapenie v Obchode za odmenu. Mnohé detičky sa potešili aj maľovaniu na tvár či detskému kútiku, kde si mohli vyrobiť postavičku z motúzikov alebo vymaľovať obrázok. Ani tento rok nechýbali na podujatí eRko tance a „Rozprávka na dobrú noc pod hviezdami“.

Keďže slávime Rok svätého Jozefa, jednotlivé súťažné disciplíny pre deti boli prepojené s udalosťami zo života sv. Jozefa. Bonusovou úlohou bola rodinná aktivita, do ktorej sa zapojili jednotlivé rodiny našej farnosti. Rodičia so svojimi deťmi, príp. i starými rodičmi spoločne skladali puzzle podľa obrazu sv. Jozefa pri kaplnke.

Toto podujatie je výnimočné vo viacerých smeroch, najmä však kvôli myšlienke, pre ktorú na tomto mieste vzniklo a tiež vďaka ochote ľudí – animátorov, sponzorov (z celej našej obce a farnosti), pracovníkov obce a Obecného podniku, tento rok aj vďaka členom DHZ Stará Bystrica a mnohým ďalším. Aj napriek obmedzeniam a opatreniam, ktoré sme museli dodržať, sa nám podujatie podarilo spoločnými silami uskutočniť.

Všetkým vám, ktorí ste tento ročník svojou účasťou – či už na strane organizátora, sponzora alebo návštevníka – podporili, ĎAKUJEME.

Nech si svoje rodiny vážime, nech je pre nás každý deň „dňom rodiny“.

Katka smiley

Farnosť Stará Bystrica 2011
Powered by Sincerus CMS