Farnosť Stará Bystrica
Ak sa niekedy stanem svätou- určite budem sväticou temnoty. Budem nepretržite chýbať v nebi, aby som zasvietila svetlo tým,
ktorí sú na zemi v temnote.
Matka Tereza

Vedia o nás aj vďaka Biblickej olympiáde

Naša spoločná radosť! Strieborná medajla? S istotou môžeme povedať - druhé miesto na celoslovenskej úrovni. Takto sa do dejín zapísala trojica dievčat, ktoré reprezentovali nielen ZŠ s MŠ, ale s hrdosťou môžem povedať, že i celú našu farnosť. Dve víťazstvá na dekanátnej a diecéznej úrovni boli motorom, ktorý hnal našu štvoricu v príprave na posledné kolo. 

Zo Starej Bystrice na púti rádia Lumen v Krakove

Po roku sa opäť konala rozhlasová púť Rádia Lumen do Sanktuária Božieho Milosrdenstva v Krakove.  V sobotu 9. mája skoro ráno sme spoločne s pútnikmi z okolitých obcí v dvoch zájazdových autobusoch smerovali na toto - milosrdenstvom naplnené - miesto. 

Naše stretká :)

Človek by ani neveril, že svoju odvahu môže skúšať aj 30 cm nad zemou.  Život je jedna dlhá cesta, ktorú si treba spríjemniť, pretože často to nie je cesta ružovou záhradou. Spoločne sme si ju spríjemnili 25. 4. 2015 na ďalšom parádnom stretku.

Veľká noc 2015

Radosť a pokoj, ktorý prináša Ježiš svojim víťazstvom nad všetkým zlom a nad smrťou, nech prenikne naše srdcia a stane sa nám silou vo vydávaní svedectva, že sme uverili v Ježiša Krista Zmŕtvychvstalého.

Krížová cesta za nenarodené deti

„Mama, otec, prečo?“ Slová, ktoré zneli v kostole sv. Michala Archanjela 29. marca 2015 o 14:30. Prečo chránime orly, ale zabíjame nenarodené deti? Tieto otázky si kládol každý, kto sa zúčastnil pobožnosti Krížovej cesty, ktorú mladí z našej farnosti obetovali za nenarodené detičky, ktoré sú dnes hore u Ocka.

Krížova cesta v kaplnke Božieho milosrdenstva

Počas pôstneho obdobia sa i v našej kaplnke Božieho milosrdenstva, v Klubine, konajú krížové cesty pod vedením mladých z farnosti.

Maškárny ples 2015

„A znova krásne prežitý deň v našom spoločenstve.“ Túto vetu si mohol opakovať každý, kto sa zúčastnil ďalšej akcie, ktorú si pripravili naše animátorky Ľubka a Betka v spolupráci s naším  p. dekanom. 

eRko retro ples 2015

S eRkom sa dostaneme skutočne všade, ba dokonca aj do (nie tak dávnej) minulosti. O tom, že sa to skutočne dá, sme sa presvedčili 7. februára 2015 v priestoroch sály na Rakovej, na ďalšom skvelom ročníku eRko plesu, ktorý má už päťročnú tradíciu.

Miništrantské dni a sviatok Dona Bosca

Rok sa opäť stretol s rokom a v predvečer sviatku sv. Jána Bosca sme si opäť obnovili miništrantské sľuby. Sv. omši predchádzalo príjemné posedenie pri tradične výborne napečených šiškách a čaji v Čajke. 

DESATORO POKOJA

                                                             

(Ján XXIII.)

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Michalské zvony 5.

Stiahni

Michalské zvony 4.

Stiahni

Michalské zvony 3.

Stiahni

Michalské zvony 2.

Stiahni

Michalské zvony 1.

Stiahni

Informácie

Mali by ste navštíviť

Farnosť Stará Bystrica 2011
Powered by Sincerus CMS